En Çok Sevilenler

Kategori Açıklaması

Bizler toplum olarak topraktan kazanmayı onunla uğraşmayı hobiden çok meslek haline getirmiş durumda olan insanlar topluluğuyuz aslında. Geçmiş zamanlardan bu zamana gelinceye geçen dönemlerde yaşam biçimi olarak ekmeğini taştan çıkararak hayatımızı idame etmiş kimseye boyun eğmemiş bir toplumun devamı durumundayız.

Bu nedenle artık teknolojinin gelişmesiyle tarım alanlarındaki daralmaların ve tarımdaki topraksız üretimler sayesinde çoğu gıdanın önümüze zahmetsiz gelişiyle topraktan uzaklaşma eğilimi başlamış görülmektedir. 

Şu an kullanımı yaygın olan bilgisayar teknolojisinde geçmişte uğraşılan tarım faaliyetlerinizde gerçek yaşama uydurulmuş sanal oyunu olan çiftlik oyunu sayesinde hayvan yetiştiriciliğini en ince ayrıntısına kadar yapılabilen sanal ortam oyunlarında nefsimizi bu işçiliklerle yatıştırma eğilimini gerçekleştirmekteyiz. 

Çiftlik oyunu geçmişte toplum olarak yardımlaşma duygusunun son derece önemli olduğu durumlardaki gibi gerçekleştirerek komşunun tarlasında çalışarak yardımcı olmakta ve ileriki zamanlarda tanışmalar sayesinde gerçek dostlukların doğuşuna sebep olunmaktadır. 

 Çitlik oyunu olarak oynaya bilinen sanal ortam oyunlarında hayvan yetiştiriciliğinin yanında ticari faaliyetlerde oyun olarak gerçekleştirilmekte mantık oyunları olarak zihnimizi dinlendirirken yeni stratejiler geliştirmemize yardımcı olmaktadır. Çiftlik oyunları kategorisinde bizim çiftlik komşu çiftlik gibi oyunların oynanabildiği geniş bir ürün yelpazesi oluşmaktadır. 

Çiftlik oyunları olarak oynanan oyunların yanında http://www.kizoyun.net/ arama yaparak ulaştığımız alışveriş makyaj giydirme oyunları da oynanabilmektedir. Bu sayede güncel olayları kendi dünyamızda uygulayarak mantık gelişimine yardımcı olmaktayız. Özellikle çocukların dünyasında önem arz eden bu tür çiftlik oyunları ve diğer makyaj, yemek, alışveriş ve giydirme oyunları zihin gelişimine katkıda bulunmaktadır.