En Çok Sevilenler

Kategori Açıklaması

Oyun çocuklar için oldukça fazla önem taşıyan bir aktivitedir. Özellikle 0-6 yaş grubundaki çocuklar öğrendiklerinin yarısından fazlasını oyunlarla öğrenmektedir. Okul öncesi dönemde ana sınıfında çocuklara oyunlarla bir şeyler öğretilmektedir. İlköğretim döneminde dersleri oyunlarla sevdirmektedir öğretmenler.

Bu dönemdeki özellikle kız çocuklarını ilgilendikleri oyunların başında Makyaj oyunları gelmektedir. Kızların yaratılışından kaynaklanan sebeplerden dolayı, etrafındakilerden öğrendiklerinden dolayı bu oyunlara yatkınlıkları daha fazla olmuştur hep. 

Makyaj oyunu dediğimizde özellikle ilköğretim çağındaki çocukların(7-12 yaş) bu gelişimin etkisinde kaldığını görüyoruz. Gerek annesinin, gerek ablalarının, gerekse de öğretmenlerinin ona öğrettikleri şudur: Ben büyüyünce makyaj yapacağım ve güzel bir kız olacağım. Bunu oyunlarla daha sağlıklı bir şekilde öğrenmektedir. 

Kızoyun.net sitesinin makyaj oyunları kategorisinde sunduğu en güzel oyunlar arasında Rapunzel makyaj, el tırnak süsleri, plaj ayak bakımı, sevgililer günü makyajı, güzel gözler, diş makyajı, prenses makyajı, ilk buluşma heyecanı, şirine okul hazırlığı, miniklere makyaj, yaz gelin makyajı, şık gelin makyajı, güzellik sırları, lise hazırlığı, inanılmaz makyaj, güzellik kraliçesine makyaj, anne yüz bakımı gibi birçok etkileyici oyunlar bulunmaktadır.

Bu kız oyunlarının geneli eğitici nitelikler taşımaktadır. Kızlara çok sevimli gelen bu oyunlar aynı zamanda kız çocukların eğitimi açısından da önemlidir. Makyaj oyunu içinde son moda makyaj, komşuyla randevu, profesyonel pembeli makyaj gibi oyunlar da bulunmaktadır.

Bu oyunların bize sağladığı katkılardan biri de enerjisi bol olan kız çocuklarını geçici olarak dizginlemektir. Böylece biz de kafamızı dinleyecek ve işlerimizi rahat yapacağız. Çocuğa bir uğraş bulmak bizleri de keyiflendirecektir.